srijeda, 22. listopada 2014.

Početna Događanja Sveti Nikola u našem vrtiću
Sveti Nikola u našem vrtiću

7. prosinca 2011.

Sveti Nikola u našem vrtićuI u naš vrtić je došao Sv. Nikola. Obišao je sve naše objekte i darivao djecu čokoladama i igračkama.
U njegovoj pratnji bio je i Krampus koji, na sreću, nije imao kome podijeliti šibe.

Djeca su se obradovala Svetom Nikoli i darovima, a zahvalili su mu pjesmom i ponekom recitacijom. Od Krampusa su se neka djeca sakrivala iza odgojiteljica, neki su ga sa sigurne udaljenosti zadirkivali, a oni hrabriji su ga tjerali.

Krampus je pobjegao glavom bez obzira, a Sv. Nikola je obećao da će doći dogodine i podijeliti svoj dobroj djeci darove.

Izjave djece o dolasku Svetog Nikole:

Nera: Došao nam je Sveti Nikola, on je lijep, dobar.

Sara: Slikao se s nama, čokoladice je podijelio.

Noa: Rekao mi je – Hoćeš si uzeti jednog Svetog Nikolu čokoladicu – i ja sam uzeo.

Tadija: i Krampus je bio. Plašio je djecu. Teta ga je povukla za rep i istjerala ga.

Nika: Sveti Nikola je tukao Krampusa jer je on bio zločest

Katarina: Skoro nam je Krampus uzeo čokoladice Svetog Nikole.

Noa: Htio nam je uzeti i igračke – ja se ne bojim Krampusa!!!

Sara: Sveti Nikola je bio obučen u crveno

Noa: Da, kao Bog.

Nera: Imao je dolje obučeno kao velečasni.

Katarina: Imao je haljinu.

Matija: Svidio mi se Sveti Nikola jer mi je poklonio čokoladicu.

Martin: Imao je i štap

Nera: Da, jer je malo stari!

Bernard: Bole ga noge jer ima puno djece…